Domů / Novinky / Test nože Maxpedition LSCP

Test nože Maxpedition LSCP

Test nože Maxpedition LSCP - MujNuz.cz   

  Pevný nůž Maxpedition LSCP

  Již pár let máme v nabídce nože od známého výrobce taktického vybavení – zejména šitých, extrémně odolných tašek Maxpedition. Řada nožů měla doplnit sortiment pro ozbrojené složky. Několikrát se s pevnými noži účastnili výběrových řízení k jednotkám SWAT v USA, ale nikdy nezvítězili. A popravdě, žádný prodejní hit to nebyl ani mezi civilními zákazníky. Nyní tyto nože zřejmě končí v nabídce a Maxpedition na ně citelně snížil prodejní ceny. To se sešlo s chvílí, kdy jsem potřeboval větší pevný kudlík na táboření a protože mě tyto nože ergonomií oslovily již dříve. Sáhnul jsem po velkém Short Clipu ve výprodeji.

    S nožem jsem tri dny tábořil v lese, sekal a osekával různé klacky – suché i živé, štípal dřevo na oheň. Musím říct, že mě nůž naprosto nadchnul a překonal očekávání. Co mě překvapilo nejvíc, tak to je kvalita kalení a výdrž ostří z ocele D2. Po třech dnech „v poli“ nůž nenesl žádné defekty na ostří a byl schopný plnit funkci kuchyňáku při přípravě večeře.
   
    S nožem se velice dobře seká, lze dobře použít i na štípání dřeva pomocí tlouku. To díky velké síle hřbetu čepele a funkčnímu klínu ostří. I při menších rozměrech oproti Cutlassu od KaBaru, který jsem na tuto práci měl předtím. Je to opravdu vděčný pomocník tam, kde potřebujete pevný nůž, ale požadujete omezit rozměry a hmotnost. Bez problému může plnit funkce tábornického i vojenského nože. Jediná výtka je ke střence, která má perfektní ergonomii pro řezání a bodání, ale při těžkých secích chce nůž utéci dopředu z ruky, tedy je potřeba pro jistotu doplnit nůž poutkem z paracordu. Jinak nůž ve všech směrech chválím a určitě na mém batohu našel místo na dalších několik let… A je mi upřímně líto, že výroba tak kvalitních nožů pro nízká prodejní čísla končí…

   Všechny varianty nožů Maxpedition naleznete ZDE